Dentální hygiena

Pravidelnou návštěvu dentální hygienistky lze jen a jen doporučit.               

Správná a dlouhodobá péče o chrup pomáhá předcházet vzniku onemocnění zubů a dásní. Tajemstvím úspěšné péče je pravidelné a efektivní odstraňování zubního plaku. Ten obsahuje velké množství rozmanitých bakterií a jiných mikroorganismů, které napadají zubní sklovinu. Pokud zubní plak neodstraňujeme, zuby se kazí a dochází k zánětům dásní, které postupně přecházejí v parodontitidu.

Dentální hygienistka Vám zuby nejen odborně vyčistí a ošetří, ale zejména Vám poskytne instruktáž, jak a čím o zuby pečovat. Doporučí Vám vhodný typ zubního kartáčku, nacvičí s Vámi správnou techniku čištění, proměří mezizubní prostory a naučí Vás používat mezizubní kartáčky a nitě. Mezi zuby se totiž hromadí nejvíce plaku a klasický zubní kartáček se do těchto míst bohužel nedostane.

Standardní ošetření trvá cca 60 minut a zahrnuje následující činnosti:

  • profesionální vyčištění zubů
  • odstranění zubního kamene a plaku
  • částečné vybělení zubů metodou AirFlow ("pískování")
  • zaleštění a fluoridace zubů
  • výuka správné domácí péče o zuby, nácvik čistících technik
  • doporučení vhodných zubních kartáčků a dalších pomůcek

Pravidelným ordinačním dnem DH je nyní pouze čtvrtek 16 - 19 hod. Budete-li se chtít objednat, neváhejte nám prosím zavolat, napsat, nebo využít náš online objednávací kalendář. Veškeré kontakty naleznate v záložce Objednat se. Na ošetření se může objednat kdokoli, není podmínkou být v naší ordinaci registrován.